Plac św. Piotra w Rzymie - NA ŻYWO

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu - NA ŻYWO

Kaplica Miłosierdzia Bożego - NA ŻYWO

Daj im serce zdolne poświęcać się

i być szczęśliwym

(św. Paweł VI)
św. Paweł VI

O Panie, daj sługom Twoim serce, które obejmie całe ich wychowanie i przygotowanie. Niech będzie świadome wielkiej nowości, jaka zrodziła się w ich życiu, wyryła się w ich duszy.
   Daj im serce zdolne do nowych uczuć, jakie Ty polecasz tym, których wybrałeś, by byli sługami Twego Ciała Eucharystycznego i Twego Ciała Mistycznego – Kościoła.
   O Panie, daj im serce czyste, zdolne kochać tylko Ciebie taką pełnią, taką radością, taką głębokością, jakie tylko Ty potrafisz ofiarować, kiedy staniesz się wyłącznym przedmiotem miłości ludzkiego serca. Serce czyste, które by nie znało zła, chyba tylko po to, by je rozpoznać, zwalczać i unikać; serce czyste jak u dziecka, zdolne do zachwytu i do bojaźni.
   O Panie, daj im serce wielkie, otwarte na Twoje zamysły i zamknięte na wszelkie ciasne ambicje, na wszelkie małostkowe międzyludzkie współzawodnictwo. Serce wielkie, zdolne równać się z Twoim i zdolne pomieścić w sobie rozpiętość Kościoła, rozpiętość świata, zdolne wszystkich kochać, wszystkim służyć, być rzecznikiem wszystkich.
   Ponadto, o Panie, daj im serce mocne, chętne i gotowe stawić czoła wszelkim trudnościom, wszelkim pokusom, wszelkim słabościom, wszelkiemu znudzeniu, wszelkiemu zmęczeniu, serce potrafiące wytrwale, cierpliwie i bohatersko służyć tajemnicy, którą Ty powierzasz tym synom Twoim, których utożsamiłeś z sobą.
   W końcu, o Panie, daj im serce zdolne do prawdziwej miłości, to znaczy zdolne rozumieć, akceptować, służyć i poświęcać się, zdolne być szczęśliwym, pulsującym Twoimi uczuciami i Twoimi myślami.

Kapłani i Osoby konsekrowane

Tu znajdziesz imiona tych, za których się modlimy

Dar modlitwy

Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu

Czym żyje Serce diecezji?

dowiedz się więcej

Duchowa Piekarnia

... jedz, bo przed tobą długa droga (zob. 1 Krl 19, 7)

Kilka słów o Słowie