foto1
Msza święta inauguracyjna
foto1
Msza święta inauguracyjna
foto1
Msza święta inauguracyjna
foto1
Msza święta inauguracyjna
foto1
Msza święta inauguracyjna


DRODZY KAPŁANI!

Ksiądz jest po to, by być zwiastunem pokoju. Jest nim wówczas, gdy napełnia ludzi odwagą pojednania. A może to zrobić tylko wówczas, gdy otwiera ich serca w kierunku Boga, tak, aby On poruszył je swym niezgłębionym przebaczeniem (kard. J. Ratzinger/Benedykt XVI).


john paul ii a.agca500

W dniu ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa – w Wasze kapłańskie „Urodziny” – w imieniu Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w Intencji Kapłanów „Oremus”

DZIĘKUJEMY BOGU I WAM!

Za to, że powołał Was Pan; że na to powołanie z młodzieńczym entuzjazmem odpowiedzieliście: „Oto jestem! Przecież mnie wołałeś” (1 Sm 3, 5). „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6, 8).

Za to, że, pomimo trudności, własnych upadków, a także wtedy, gdy klimat ludzki nie jest „pogodą dla kapłanów”, trwacie w wierności, powracacie do niej każdego dnia, pokazując nam, że „kochać - znaczy powstawać”.

Czytaj więcej...

Św. Andrzej z Krety

- jeśli nie palmy to co?

 

św. Andrzej z Krety

Dobrze zrozumieć chwilę obecną...

Tegoroczna Niedziela Palmowa, niezależnie od zewnętrznych okoliczności, jest uroczystą inauguracją Wielkiego Tygodnia. Rozpoczynamy dni, w których Kościół głosi to, co najważniejsze w chrześcijaństwie. Szczytem tego tygodnia oraz całego roku liturgicznego będzie Święte Triduum Paschalne. Co zrobić, żeby dobrze przeżyć te święte i wielkie dni? Co właściwie jest sercem naszego uczestnictwa w Wielkich Tajemnicach Wiary? 

Czytaj więcej...

Odwiedziny