Vatican TV - NA ŻYWO

EWTN Polska – TELEWIZJA WIEKUISTEGO SŁOWA

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie - NA ŻYWO

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu - NA ŻYWO

Już powstaje wizerunek Matki Boskiej Kapłańskiej!

Drodzy Członkowie DDM „Oremus”

i wszyscy, którzy modlicie się za kapłanów!

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego obrazu

przez wsparcie duchowe i materialne.

Każda modlitwa i "wdowi grosz"

niech będą darem wierzącego serca!

____________________________

Św. Faustyna Kowalska w swoim "Dzienniczku" podaje dość szczegółowy opis wizji Matki Boskiej Kapłańskiej:

…W jasności wielkiej ujrzałam Matkę Bożą w białej sukni, przepasaną złotym pasem, a drobne gwiazdki także złote były po całej szacie i rękawy na trójkąt wyłożone złotem. Płaszcz miała szafirowy,

lekko zarzucony, na głowie miała lekko zarzucony przezroczysty welon, włosy rozpuszczone, ślicznie ułożone i korona ze złota, która miała w zakończeniach krzyżyki. Na lewym ręku trzymała Dziecię Jezus. Takiej Matki Bożej jeszcze nie widziałam. – Wtem spojrzała na mnie łaskawie i rzekła: Jestem Matką Boską Kapłańską. Wtem Jezusa spuściła z ręki na ziemię, a prawą rękę podniosła w niebo – i rzekła: Boże, błogosław Polsce, błogosław kapłanom. I znów rzekła do mnie: Powiedz to, coś widziała  kapłanom… (Dz. 1585).

Kierując się opisem pozostawionym przez Apostołkę Bożego Miłosierdzia, dzieła namalowania obrazu podjął się wybitny artysta-malarz, prof. Antoni Cygan, były rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Artysta z wielkim entuzjazmem przyjął moje zaproszenie do namalowania tego wizerunku, który w przyszłości znajdzie się w planowanej już kaplicy DDM „Oremus”.

Proszę Was, Kochani, módlmy się wspólnie w intencji Pana Profesora, aby wizja Apostołki Bożego Miłosierdzia została ukazana światu w pięknym obrazie, który dla kapłanów i dla Was, modlących się za sługi ołtarza będzie znakiem obecności i czułej opieki naszej Matki. Pragniemy również przez uroczysty akt zawierzenia ogłosić Matkę Boską Kapłańską Patronką wszystkich kapłanów naszej diecezji.

Każdy z nas zmaga się dziś z trudnościami i niepewnością obecnego czasu. W ostatnich dniach i miesiącach wszyscy musieliśmy ograniczyć nasze codzienne wydatki. Ufam jednak, że moja pokorna prośba o wsparcie tego dzieła zostanie usłyszana przez ludzi wielkodusznych, patrzących na życie oczami wiary. To ośmiela mnie, by prosić Was serdecznie: jeśli tylko potraficie i możecie – wesprzyjcie to dzieło również materialnie.

Wszyscy wiemy, jak wiele nadziei otrzymujemy, ileż niezliczonych łask uprosiliśmy już dotąd, pielgrzymując do sanktuariów, kościołów i kaplic, by przed pobożnymi wizerunkami Chrystusa i Maryi, a także Świętych Pańskich, wylewać przed Bogiem swoją duszę, swoje życie, by pozostawiać tam sprawy tych, których kochamy.

Jestem pewien, że zło dobrem zwyciężymy a Chrystus, jedyny Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, zgodnie ze Swą obietnicą nie zostawi nas sierotami w ciemniej dolinie chorób i niepewności o jutro.

Niech Matczyna  troskliwość i czułe spojrzenie z nowego Jej wizerunku, który już powstaje umocni nas i poszerzy horyzont naszej wiary i nadziei. Abyśmy byli  pewni, że jesteśmy kochani przez Boga, który nigdy nie odwraca się od swoich dzieci zwłaszcza wtedy, gdy wołają do Niego z głębi swojej trwogi.

Za każdy dar duchowy i materialny składam, w imieniu całego Dzieła „Oremus”, serdeczne „Bóg zapłać!” Wdzięczność tę wpisuję w codzienną Eucharystię. Szczególnie w każdy pierwszy czwartek miesiąca celebruję Mszę św. w intencjach żyjących i zmarłych Ofiarodawców i Przyjaciół naszego Dzieła.

Oto numer konta, na który można wpłacać ofiary pieniężne:

ADRES:   Diecezja Opolska

ul Książąt Opolskich 19

PL 45-005 OPOLE

W rubryce „Tytułem” proszę wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”.

Szczęść Boże!

Ks. Janusz Stanisław Iwańczuk

Moderator DDM OREMUS

DDM w intencji Kapłanów "OREMUS"