Msza święta inauguracyjna

Członkiem DDM „OREMUS” może zostać każdy, kto zadeklaruje codzienną modlitwę w intencji kapłanów oraz o powołania, wszyscy zrzeszeni w Apostolacie Margaretka, w dziele Duchowej Adopcji Kapłanów oraz w Kapłańskiej Wspólnocie Osób Świeckich.

1. Swoją deklarację można złożyć na ręce księdza proboszcza, podając imię i nazwisko, rok urodzenia, miejscowość zamieszkania oraz formę podjętej modlitwy w intencji kapłanów (na chwilę obecną nasze Dzieło liczy 3.300 osób z terenu całej diecezji).
  2. Na furcie Kurii Diecezjalnej księża mogą nabyć pamiątki (w formie dyplomiku) przyjęcia do DDM „OREMUS”.
  3. W każdy piątek o godz. 22.00 na antenie Radia Doxa nadajemy modlitwę różańcową w int. kapłanów. Bardzo serdecznie zachęcamy do nadsyłania intencji drogą mailową oraz o włączenie się do modlitwy na falach eteru.
  4. W każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 21.00 zapraszamy do wysłuchania i współtworzenia audycji z cyklu „Księża na księżyc” – o kapłanach i kapłaństwie z kapłanami i świeckimi.
  5. Naszej rozgłośni możemy słuchać na terenie całej diecezji:

- 107,9 Opole
    - 89,6 Kędzierzyn- Koźle
    - 96,7 Nysa
    - 87,8 Racibórz.

6. W bieżącym Roku Miłosierdzia i Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski proponujemy pielgrzymki oraz inne inicjatywy duszpasterskie o charakterze diecezjalnym w ramach DDM „OREMUS”
  7. Diecezja przygotowuje modlitewnik z godzinami adoracyjnymi oraz dużym wyborem modlitw w intencji kapłanów. Ponadto w najbliższym czasie w ramach powstającej biblioteczki DDM Oremus zostanie wydana książka z audiobookiem, która będzie zapisem rozmowy z ks. Biskupem Ordynariuszem emitowanej obecnie na falach radia Doxa w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 21.00. Z końcem roku 2016 zostaną wydane trzy tomy książek o Bożym Miłosierdziu w sakramencie Eucharystii, Pojednania i Kapłaństwa. W najbliższym czasie planujemy napisanie książki o tajemnicy kapłaństwa, która będzie zbiorem świadectw kapłanów i wiernych. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy chcieliby złożyć swoje świadectwa o przesłanie ich drogą mailową do moderatora DDM (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
  8. Bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Wszystkich proszę o współtworzenie naszego Dzieła, zaś za każde dobre słowo, wsparcie, pomoc z serca dziękuję.

Moderator DDM „OREMUS”
ks. Janusz Iwańczuk