św. Anna Samotrzecia
bp Andrzej Czaja, o. Jonasz Pyka, kard. Stanisław Dziwisz, ks. Janusz Iwańczuk
Aktor Zbigniew Stryj czyta "Tryptyk rzymski"
Relikwie św. Jana Pawła II
Pomnik św. Jana Pawła II na Górze św. Anny

Kaplica Miłosierdzia Bożego - 24h

kapłani - Afryka

W Tanzanii

brakuje miejsc

w seminariach!

________________________

...Żeby dostać się do seminarium młodzi ludzie muszą czekać w kolejkach, niektórzy kilka lat.(…) Tanzania jest jednym z najbiedniejszych państw świata…

_______________________________________

Tanzania przeżywa boom powołaniowy. W pięciu seminariach nie ma już wolnych miejsc, dlatego episkopat postanowił otworzyć kolejne w diecezji Kahama. Inauguracja przewidziana jest na październik.

Od czasu święceń pierwszych tubylców w 1917 r. liczba kandydatów do kapłaństwa w Tanzanii stale rośnie, jednak w ostatnich latach kraj przeżywa prawdziwą wiosnę powołań. Żeby dostać się do seminarium młodzi ludzie muszą czekać w kolejkach, niektórzy kilka lat. Stąd konieczność przyspieszenia budowy nowego seminarium. Aby pokryć koszty jego budowy episkopat korzysta nawet z fundraisingu (np. kwesty, loterie, sprzedaż cegiełek itp.- przypom. red.) i apeluje o pomoc z zagranicy.

Tanzania jest jednym z najbiedniejszych państw świata. Obecnie w tym wschodnioafrykańskim kraju pracuje około 2 tys. rodzimych księży. Razem z misjonarzami z zagranicy posługują oni wśród 15 milionów katolików, którzy stanowią prawie jedną trzecią ludności kraju. W Tanzanii jest ponad 60 proc. chrześcijan i około 35 proc. muzułmanów.

Źródło:

Zdjęcie pochodzi ze strony: https://turyki.pl/zdjecie/3791656